1. Визначення
Світна тканина зроблена на основі 100% поліестеру, на яку методом шовкографії наноситься шар, що світиться. Завдяки люмінесцентному покриттю тканина знаходить здатність накопичувати світло і світиться в темряві без будь-якого підсвічування.
Поліестер - це синтетична тканина з поліефірних волокон, а властивості схожі з бавовною. Матеріал стійкий до зносу, міцний, чудово тримає форму і не мнеться. Очищається без використання спеціальних хімзасобів, досить звичайного прання.
Самосвітний шар друкується методом шовкографії на поверхні матеріалу. Шар міцно вбирається у структуру матеріалу.
Накопичення світла проводиться від сонячного світла чи джерел електричного висвітлення. У темряві матеріал здатний світитись до 8 годин. При цьому не використовуються додаткові джерела живлення.
Випускається вона поки що тільки у світло-зеленому варіанті, а в темряві випускає салатове свічення.

Для накопичення світла досить природного навколишнього освітлення. Люмінісцентну тканину не потрібно спеціально викладати під пряме сонячне проміння або спрямовувати на неї світло ламп. Накопиченого світла вдень цілком достатньо для свічення тканини протягом усієї ночі.
Важливим залишається той факт, що свічення відбувається через різницю освітленості. Наприклад, на вулиці сонячні промені максимально заряджають люмінесцентне покриття, як тільки ви увійдете в приміщення, де буде не так світло, миттєво виявиться ефект свічення.
2. Де застосовують самосвітна тканина?
Поліестер широко поширений, це популярний текстиль для пошиття спецодягу, білизни, аксесуарів.
Люмінісцентна тканина може стати основою для стильного спортивного одягу, костюмів для різних виступів, молодіжного одягу. При цьому не обов'язково шити весь виріб із люмінесцентного матеріалу. Ефектно будуть виглядати на одязі різні вставки, візерунки з цієї тканини, які вдень не сильно привертатиму уваги, але вночі справлять незабутнє враження.
Завдяки тканині можна створити гарний та стильний імідж. І якщо раніше тканина що світить у темряві, використовувалася переважно для співробітників служб порятунку, силових структур і як світловідбивних елементів на одязі, щоб добре розрізняти людину на неосвітленій дорозі, то тепер увагу на матеріал звернули модельєри.

3. Самосвітні картини на тканині
Найбільше вражає використання такої тканини для створення мальовничих творінь на люмінесцентному полотні.
Спеціальним потужним ліхтариком художник через спеціальні трафарети світить на тканину. Матеріал швидко вбирає світло і вже за мить починає світитися приємним зеленим світлом. Гра світла та тіні здатна створити унікальні шедеври.
Світлонакопичувальна тканина для таких цілей може використовуватися без обмежень. Якість використання не змінюється. Його можна легко змотати в невеликий рулон, тому імпровізовану сцену для розваг можна спорудити в будь-якому місці без освітлення – в кімнаті, на вулиці, за містом.